Program

17:00 – 19:30 Přednášky a workshopy na ciderová a ovocná témata

17:00 – 17:30 Cider pro (chronické) začátečníky

Pokud se už několikátý rok snažíte začít se ciderem nebo jiným kvašením, tohle bude pro vás to pravé. Probereme témata jako nádoby, zakvášení, vhodné teploty, přetáčení, lahvování, rozperlení a řadu dalších. Domů byste měli odcházet s tím, že letos už to rozhodně musí vyjít.

17:30 – 18:00 Založili jsme Unii a řekneme vám proč

Založili jsme Unii výrobců řemeslného cideru. Proč? Protože na cideristy se začínají ministerstva a další úřady koukat jako na pivovary. Škrtají nás z dotačních programů na obnovu a ozvoj venkova, přitom právě sady jsou to, co z naší krajiny mizí a zoufale by to potřebovalo podpořit.

18:30 – 19:00 Tak my jsme to prodali

F.H.Prager byla jedna z našich prvních cidrérek. Před deseti lety byli Ondřej Frunc a Cyril Holub na první Cidershow a od té doby se rozjeli tak, že jejich cider byl ve většině hospod, kde vůbec nějaký cider měli. V lednu 2020 prodali svou firmu Kofole a odešli do důchodu. Co budou dělat dál? Jak takový prodej vůbec vypadá? A co má Kofola se značkou v plánu?

19:00 – 19:30 Základy roubování

Dožívá váš odlíbený strom a chcete ho zachovat pro další generace? Chcete si umět vypěstovat vlastní semenáč a umět si na něj naroubovat svou oblíbenou odrůdu? Chcete mít jabloň, která má na každé větvi jiná jablka? Tak pojďme na to.